lutego 12

Początek lutego 2010. Sarmacją wstrząsa afera. Prokurator Generalny modyfikuje wynik wyborów.
Daniel Łukasz: Winners are LESZ, NOWI, and HERG.
Jakub Bakonyi: To jeszcze mu obetnę.
Daniel Łukasz: Pojebało Cię?
Goniec Czarnoleski jako jedyny dotarł do wszystkich uczestników tych wydarzeń, odsłaniając kulisy afery wyborczej.
Czytaj dalej »

Autor: Henryk Leszczyński

czerwca 18

Książę Daniel Łukasz zamierza wprowadzić stan wyjątkowy. Wszystko przez nasilające się ataki wirusów na sarmackie strony internetowe. To kolejny epizod walki ze złośliwym kodem po cofnięciu certyfikatów dostępu do serwera wszystkim użytkownikom. – Ataki wirusów zdarzały się już wcześniej, ale nigdy nie były tak silne – przyznaje Książę. Czytaj dalej »

Autor: Henryk Leszczyński

czerwca 08

Diukowie Michał Łaski i Krzysztof Konias, markiz Timios Kiechajas i wicehrabia Mateusz von Lichtenstein-Iontz. Oto pełny skład wyjątkowo okrojonej przez ordynację wyborczą, bo czteroosobowej Izby Poselskiej. Do IP nie dostał się kanclerz JKW Jakub Bakonyi. Nieoficjalnie wiadomo, że na czele nowego rządu stanie Michał Łaski. Czytaj dalej »

Autor: Henryk Leszczyński

czerwca 07

Znamy już wyniki wyborów do Izby Poselskiej. Najwięcej, bo 11 głosów uzyskał Mateusz von Lichtenstein-Iontz, głównie dzięki poparciu mieszkańców Rzeczpospolitej Sclavinii i Trizondalu. Do parlamentu dostali się jeszcze diuk Michał Łaski, markiz Timios Kiechajas oraz diuk Krzysztof Konias.

Autor: Henryk Leszczyński

czerwca 04

Przedwczoraj na LDKS wysłaliśmy zapytanie do wszystkich startujących w wyborach do Izby Poselskiej. Kandydatów pytaliśmy, kogo reprezentują i co jest ich celem w nadchodzącej kadencji. Zainicjowana przez nas dyskusja przedwyborcza dość szybko zeszła na tematy poboczne, gdy diuk Kościński począł się odgryzać niepochlebnym komentarzom diuka K. Koniasa pod jego adresem. Dzięki monarszej wpadce jednak mamy jeszcze kilka dni na kontynuowanie dyskusji, a Wy, Drodzy Czytelnicy, zyskujecie możliwość bliższego zapoznania się z kandydatami. Czytaj dalej »

Autor: Henryk Leszczyński

maja 28

Około 15 czerwca w życie wejdzie ustawa o Krajowym Rejestrze Wydarzeń. Jego celem będzie informowanie Sarmatów o nadchodzących imprezach kulturalnych, referendach czy konkursach. Czytaj dalej »

Autor: Votus