sierpnia 11

Sarmacka Partia Demokratyczna odchodzi na tarczy. Ustępującego kanclerza Browarczyka zastąpił dziś diuk Michał Łaski. Jak zapewnia nowy szef rządu i regent Chojnacki, będzie to rząd techniczny. Głównym postawionym przed nim zadaniem będzie organizacja zaplanowanej na 6 października koronacji Daniela Łukasza.

- Michał Łaski już dawno wystąpił z SPD, a jego stosunek do "demokratów" jako partii nie wydawał się pozytywny już od lutego – ucina dywagacje o związkach nowego kanclerza z Sarmacką Partią Demokratyczną Daniel Chojnacki, obecny regent. – Kojarzenie każdego zachodzącego w przyrodzie [i nie tylko] zjawiska z SPD, zaczyna już zahaczać o nekrofilię. Rząd Paviela von Thorn-Browarczyka podał się do dymisji już parę dni temu, były już Kanclerz nie jest w stanie sprawować władzy.

Wynika z tego, że kanclerz Browarczyk nie był w stanie wypełnić stawianych mu zadań i mimo porannych zapowiedzi Krzysztofa Koniasa (- Rząd jeszcze istnieje. Klub poselski SPD istnieje i KW SPD istnieje – do końca kadencji. Zrealizujemy plan w całości), kadencję ustępującego rządu należy zdecydowanie zaliczyć do nieudanych.

- Przyszły Książę zaproponował mi stanowisko Kanclerza, ale wynikła ta decyzja z naszej dyskusji. Przed nami ważne uroczystości. Mam doświadczenie jeśli chodzi o organizacje uroczystości, a koronacji podczas tej kadencji spieprzyć nie można – dodaje kanclerz Łaski. W jakim stopniu ten rząd będzie związany z SPD? – Ta partia podobno wczoraj się rozwiązała. Więc pewnie w żadnym.

Mimo to czterech z pięciu ministrów nowego rządu jest bądź było związanych z rozwiązaną wczoraj partią. Otoczenie kanclerza zapewnia, że współpracownicy zostali dobrani wyłącznie ze względu na ich kompetencje, a nie z klucza partyjnego. Pozostawiając z boku teorie spiskowe świadczy to na pewno o tym, że innym partiom będzie bardzo trudno samodzielnie zasiąść na tronie, który do niedawna zajmowała SPD ze swoimi szerokimi i wykwalifikowanymi kadrami.

Autor: Henryk Leszczyński

lipca 12


Z Yaraehem Euskadim

byłym doradcą gospodarczym kanclerza

rozmawiał Henryk Leszczyński

 

 

Yaraeh Euskadi, naczelny prowokator i bluźnierca KS na poważnej rządowej posadzie. Z tej strony Sarmaci Pana nie znali…

Życie niesie ze sobą wiele niespodzianek. A cieplutką posadkę w rządzie zaoferował mi hrabia Chojnacki…

Czytaj dalej »

Autor: Henryk Leszczyński

kwietnia 02

Ledwo co „Wandea Ludu” pojawiła się na stronie głównej Księstwa, a już zniknęła. Kto jest odpowiedzialny za ten stan rzeczy? Z czyjego polecenia usunięto ze strony Sarmacji główne wandejskie medium? I kto za to oberwie? Należą się Wam wyjaśnienia z pierwszej ręki. Oto one!

Prolog, czyli jak były Seneszal wieś swoją zakładał

Jest piękny, słoneczny dzień. Jakub wicehrabia Kaczyński wychodzi z pomysłem stworzenia nowej wsi w Sarmacji. Nie byłoby w tym nic kontrowersyjnego, w końcu co chwilę Izba Poselska otrzymuje wnioski o zgodę na lokację nowych miejscowości. Ale czy diabeł tkwi w szczegółach? Stosunku Sarmatów do Wandejczyków (i vice versa) nie można określić mianem przyjacielskiego, a nawet koleżeńskiego. Z wielu względów. A nowa wieś ma bazować na kulturze wywodzącej się z… Mandragoratu Wandystanu.

Trzeba uczciwie przyznać – Wandowice mają swój charakter! I są fajne! Ze względu na oryginalność, wybranie z Wandystanu tego, co najlepsze – jego specyficzność właśnie. Pierwszy zarządca miejscowości umiejętnie filtruje napływ czynników, który daje efekt – jak by nie patrzeć, całkiem przyjemny dla oka. A najlepszym dowodem na „filtr” jest brak „wandejskiego przecinka”. Dla niezorientowanych – takiej pani, do której idą min. niedocenieni, bogaci i aktywni kawalerowie po pracy.

Czytaj dalej »

Autor: Daniel Chojnacki-Kaczyński

lipca 30

SPROSTOWANIE

Wszystkie Komentarz Wyłączone

Do redakcji Gońca Czarnoleskiego dotarł list o następującej treści:

MINISTERSTWO SPRAW ZAGRANICZNYCH
KRÓLESTWA DREAMLANDU,

KRÓLEWSKIE MIASTO EKORRE, DN. 30 LIPCA 2007 ROKU

Szanowny Panie Redaktorze!

Królestwo Dreamlandu chce sprostować błędną informację z artykułu Gońca
Czarnoleskiego "Wirtualne religie" z 27 lipca b.r. Wbrew informacjom
zawartym na stronie internetowej organizacji rotriańskiej, nie doszło
jeszcze do podpisania żadnej umowy dyplomatycznej z Rotrią przez Królestwo
Dreamlandu. Negocjacje dotyczące nawiązania stosunków dyplomatycznych (a nie
zawiązania "konkordatu" – uznanie państwowości miało się odbyć w zwykłym, w
żaden sposób nieuprzywilejowanym trybie) były w momencie opublikowania
artykułu w stanie średniozaawansowanym.

Królestwo Dreamlandu wyraża ubolewanie, że redakcja Gońca Czarnoleskiego nie
zweryfikowała rewelacji przedstawionych na stronie Rotrii ze źródłami
dreamlandzkimi.

Jednocześnie Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje, że doszło do
oficjalnego zerwania rozmów nt. nawiązania stosunków dyplomatycznych z
organizacją rotriańską.

Pozdrawiam,
gen. Alchien markiz d’Archien-Liberi
Minister Spraw Zagranicznych Królestwa Dreamlandu

Redakcja Gońca Czarnoleskiego pragnie serdecznie przeprosić Królestwo Dreamlandu za zawarcie w naszym artykule częściowo niezweryfikowanych informacji. Agencja dołoży wszelkich starań, by błąd ten nigdy się nie powtórzył i ma nadzieję, że nasi czytelnicy z Dreamlandu nie stracą do nas zaufania.
Z poważaniem,


Jakub bar. h. Czarny Las,
Redaktor Naczelny Gońca Czarnoleskiego

Autor: RedNacz

lipca 28

Konflikt na linii Rotria-Budapeszt. Rozpoczęło się od tego, że Premier Węgier zerwał konkordat z Rotrią, ponieważ nie podoba mu się zgoda Soboru Rotrii na to, aby duchowni sprawowali funkcje publiczne. Za Premierem stanął murem Minister Wojny wraz z armią AW. Natychmiast Prymas AW zwrócił się o wyjaśnienia do JCKM. Otrzymał od niego zapewnienie, że CKSZ nie zaatakują Rotrii. Po południu dotarła wieść o rezygnacji Patriarchy Rotrii ze stanowiska oraz decyzja o natychmiastowym rozpoczęciu konklawe. Obecnie (godz. 19:00) wyniki przedstawiają się następująco:

Gregor Richard kard. von Kaiser
  66%
 66%  [ 2 ]
Hans kard. von Lezner
33%
 33%  [ 1 ]
Witold kard. Strzałkowski
0%
 0%  [ 0 ]
Siegbert abp. von Erendorf
0%
 0%  [ 0 ]
inny
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 3

 

Czekamy niecierpliwie na wyniki konklawe i mamy nadzieje, że nowy Patraircha porpawi stosunki z Budapesztem. Warto zauważyć, że obecnie prowadzący kard. von Kaiser nie jest przychylny Węgrom.

Autor: Artur Lesner

czerwca 24

Być może Wy, Drodzy Czytelnicy, już o tym zapomnieliśmy, ale my nie. Konkurs z okazji rocznicy powstania Gońca Czarnoleskiego dobiegł końca.

Przypomnijmy: na autorów komentarzy z dni 31 maja – 9 czerwca br. czekały 4 nagrody (25 libertów i darmowy posiłek w Karczmie Wiewiórczewskiej). Spośród kilkudziesięciu komentatorów wybraliśmy czterech szczęśliwców. Oto oni:

  • Arkadij Magov
  •  Łukasz Kowalski
  • Krzysztof Konias
  •  Karol Marcjan
Drugi konkurs adresowany był do bardziej aktywnych naszych miłośników. Ten, kto wymyślił najlepsze hasło reklamowe dla Gońca otrzymać miał 150 libertów, 4 darmowe posiłki w Karczmie Wiewiórczewskiej i 20% zniżki przy wykupie bannerów reklamowych w Gońcu. Niestety, na niemal 200 libertów łasy okazał się jedynie Marek Lipa, do którego powędruje nagroda.
Serdecznie gratulujemy i przepraszamy, że tak długo kazaliśmy Wam czekać…

Autor: Henryk Leszczyński