kwietnia 29

Kilka dni temu informowaliśmy o aktualnej sytuacji w Wielkim Księstwie Solardii – najstarszym wirtualnym tworze w naszym polskim mikroświecie. Dziś czas przedstawić fakty, co aktualnie dzieje się na terenach Krainy Słońca. Od siedmiu dni zmieniło się kilka rzeczy, może na lepsze, może na gorsze. Fakt w tym, że scenariusz, który przepowiedziałem zdarzył się po raz kolejny. Do swego kraju wrócił po bardzo długiej przerwie głowa państwa Morfeusz Tyler. Równie szybko co przybył tak szybko uciekł. Co prawda nareszcie po półrocznym spóźnieniu wprowadził on stan wyjątkowy, ale praktycznie na tym się skończyło. Zapowiedział on zmiany, nad którymi pracuje Rada Książęca (ale pewnie już bez niego) i… zniknął. Jak sam zapewniał będzie on informował swoich rodaków co aktualnie dzieje się w sejmiku, ale tego nie zrobił. Był to kolejny krok pod tytułem "mydlenie oczu". Ale cóż.. Taki sposób działania czasami działa, ale widać przestaje skutkować. Spytaliśmy o opinię osobę, która raczej jest odpowiednią do wypowiadania się na ten temat – Bartosza Lenczowskiego. Tamtejszy Książę, odznaczony Orderem Słońca (najwyższym odznaczeniem na terenie Solardii) jest aktualnie największa opozycją, która ma za zadanie raczej negować słabe poczynania Morfeusza Tylera, aniżeli go wspierać. Popieramy tą postawę, która raczej nie jest tutaj podżeganiem do buntu, lecz patriotyzmem do swojej wirtualnej ojczyzny.

Goniec Czarnoleski: Ostatnio wiele dzieje się w Solardii, ale to raczej Pańska zasługa.

Bartosz Lenczowski: Tak tego bym nie nazwał i nie nazwę. Staram się poprostu być osoba aktywną, i pokazać naszym zaśniętym mieszkańcom, że są ludzie którym zależy i którzy dbają o interesy państwa, a nie ukazują typowo polskie podejście "jakoś tam będzie". Robią to również inne osoby prócz mnie więc nie jest to moja zasługa.

GC: Ale nie robi tego Wielki Książę Tyler…

BL: Słusznie zauważone, choć ostatnio się przebudził i mam nadzieje, że wszystko idzie w dobrą stronę. Jeżeli nie to będzie potrzebne będzie kilka zmian.

GC: Zmiana na czele Solardii? Czy ogłoszenie upadnięcia?

BL: Być może zmiana na czele, choć raczej wątpię. W upadnięcie też wątpię, bo jest jednak jeszcze kilka osób które nie pozwolą na to, aby 12 letnia historia legła w gruzach. W najgorszym wypadku Solardia stanie się bardziej nieaktywnym krajem niż jest.

GC: A da się bardziej?

BL: Niestety się da. Powinien Pan wiedzieć, że aktywność na liście dyskusyjnej Solardii jest tak wysoka pierwszy raz od września tamtego roku. Parlament również działa tak aktywnie jak prawie nigdy. Równamy się powoli z aktywnością z czasami kiedy odłączaliśmy się od Dreamlandu a więc prawie rok temu. Wszystko jest na dobrej drodze by wskrzeszyć Księstwo, ale niestety wiele osób się do nas zraziło. Jest to zasługa nasza, nie tylko Księcia Morfeusza. W sumie to panującego rządu, który nie wywiązał się w ogóle ze swoich wyborczych obietnic i zawalił politykę na całej linii. Teraz czas to poprawić i choć zdajemy sobie sprawę, że potrwa to długi czas to wiemy, że sprostamy wyzwaniu.

GC: Jest Pan obok Pana Dana, Riiny i Siwobrodego oraz Kazisa najbardziej aktywną osobą. Co by Pan zrobił gdyby Morfeusz odszedł z pełnionego stanowiska i oddał władzę właśnie Panu?

BL: Zadaje Pan wyjątkowo trudne pytania. Nie jestem w takiej sytuacji i nie lubię też zbytnio gdybać, ale fakt faktem przyjąłbym ten zaszczyt i zrobił wszystko, by Solardia powróciła na szczyty naszego V-Świata.

GC: Zdaje się, że kiedyś już pełnił Pan obowiązki wtedy jeszcze Namiestnika Solardii i … nie wyszło zbytnio.

BL: Było to kilka lat temu, a ja nie byłem gotowy by pełnić tak odpowiedzialną funkcję. Zresztą fakt faktem miałem wtedy nieciekawą sytuację w życiu realnym. Teraz jestem gotów, jeżeli zajdzie konieczność sprostać wyzwaniu.

GC: A więc czy Morfeusz Lucius Tyler musi odejść?

BL: Tą opinię zachowam dla siebie. Jestem przekonany, że powinien on wrócić do ludzi aktywnych i na dobre wyjdzie to nie tylko jemu, ale i przede wszystkim krajowi.

GC: Dziękuję za wywiad.

BL: Proszę bardzo i zapraszam do Solardii.

A więc powiedzmy sobie szczerze – Co z tą Solardią? Zaczyna robić się ciekawie, a o kolejnych wydarzeniach dowiecie się Państwo na łamach naszej gazety!

Autor: Roy Derrion

kwietnia 28

FC Czarnolas zwyciężył na Arena auf Schwarzwald beniaminka Ekstraklasy Słoniki Sodomia 1-0. Jedyną bramkę strzelił Valeriano Taddei.
Po porażce w sparingu z Grayboxem wielu komentatorów wieściło porażkę mistrza. Jednak charyzmatyczny trener czarnolesian zwołał wczoraj wieczorem konferencję prasową: "Zapomnijcie o meczu z Grayboxem. Zapomnijcie o meczach pucharowych w grudniu. Zapomnijcie o tym, co mówią wszyscy fani Słoników i ludzie, którym zależy na naszych niepowodzeniach. Ten mecz będzie naszym odrodzeniem, pokażemy, na co nas stać. Jesteśmy drużyną z charakterem. I ten charakter jutro pokażemy. To będzie jatka. Polowanie. Polowanie na Słoniki." – mówił trener Leszczyński. Jak się później okazało, niewiele się mylił i 30 tys. Kibiców w Czarnolesie oklaskiwało zwycięstwo swej ukochanej drużyny.
Zaczęło się jednak fatalnie. W 6 min. kontuzji uległ bezpardonowo zaatakowany Stuart Clockwork, filar drugiej linii FCC. Wróci na boisko dopiero 9 maja. Jednak już w 18 min. Valeriano Taddei pięknym strzałem z dystansu pokonał Stefana Knape. Był to pierwszy mecz ligowy tego zawodnika, pojawił się w składzie dzięki fatalnym występom Lecha Kupy w meczach sparingowych.
Po bramce mecz się uspokoił, raz tylko w opałach był Freddie Potas, ale piłka uderzyła w spojenie słupka z poprzeczką.

Powiedzieli po meczu:
Trener Leszczyński „Polowanie udane. Pokazaliśmy, że mamy charakter, jak na mistrza przystało. Doskonała postawa defensywy, co odzwierciedlają noty – 3 graczy w jedenastce kolejki. Martwi mnie tylko kontuzja Stuarta. W tym sezonie jest podstawowym graczem, a zabraknie go już na początku. Mamy jednak szeroką ławkę i zastępcy się znajdą. Cieszę się, bo jako jedyni nie straciliśmy jeszcze w lidze bramki. Powiem więc krótko – oby tak dalej.”

Valeriano Taddei: „Kiedy przyszedłem do FCC wiedziałem, że będę grzał ławę. Jednak słaba forma kolegów z ataku sprawiła, że dostałem szansę od trenera. Teraz moja kariera być może nabierze rozpędu.”

 Już za tydzień FCC sprawdzi, tym razem jako gość, kolejnego beniaminka – MKS Saflor Fer.

Autor: Henryk Leszczyński

kwietnia 28

Największą niespodzianką 3. kolejki SLP jest porażka SKS Srebrny Róg z SKS Podleszcz, typowanymi przez niektórych do spadku z ligi. FC Czarnolas zwyciężył na własnym terenie ze Słonikami Sodomia.

W meczu SKSu z Podleszczami na ślepo można było wskazywać zwycięzcę. Podleszcze grają praktycznie bez trenera, sponsora, wiary w zwycięstwo i sensownej taktyki. Wystarczyło to jednak, aby pokonać jedną z silniejszych drużyn w lidze. Mecz był bezgranicznie nudny. Piłka przez całe spotkanie krążyła w środku pola, obaj trenerzy wystawili aż po 5 pomocników. W 78. minucie po strzale głową trzech punktów pozbawił SKS Yohance Nwokike. Graczom Sadowskiego zupełnie odebrało to ochotę do gry, a w szatni po meczu wyleciały szyby. Media z niecierpliwością czekają, jak tym razem wytłumaczy się kibicom trener srebrnorożan.

W meczu beniaminka z wicemistrzem Sarmacji lepszy okazał się jednak zespół bardziej doświadczony. Po ciekawym meczu FKK Rantiochskie Krasnoludy pokonały 2-1 MKS Saflor Fer.

Natomiast w spotkaniu dwóch wandejskich zespołów – utytułowanego KS Wandea z Grayboxem Winnica cięgi zebrali gracze Wandei, przegrywając aż 0-3. Taki rezultat nie dziwi jednak nikogo. Wandea gra bez trenera, a zespół nie jest optymalnie przygotowany do sezonu. Graybox natomiast po przeprowadzce do Winnicy przeżywa drugą młodość. Nie straszni mu ani FCC, z którym wygrał sparing, ani wandejczycy, których ogrywają do zera.

O meczu FC Czarnolas ze Słonikami Sodomia szerzej w oddzielnym artykule.
Komplet wyników 3. kolejki SLP:

 

FC Czarnolas

-

YK Sloniki Sodomia

1 – 0 (1 – 0)

FKK Rantiochskie Kr.

-

MKS Sailor Fer

2 – 1 (0 – 0)

SKS Podleszcz

-

SKS Srebrny Róg

1 – 0 (0 – 0)

Graybox Winnica

-

KS Wandea

3 – 0 (2 – 0)

Tabela ligowa:

Team GP W D L GF-GA Diff P
RVT Hrabia Ruhnhoff 1 1 0 0 5 – 1 4 3
SKS Srebrny Róg 2 1 0 1 4 – 1 3 3
MKS Sailor Fer 2 1 0 1 5 – 3 2 3
FC Czarnolas 1 1 0 0 1 – 0 1 3
FKK Rantiochskie Kr. 2 1 0 1 3 – 3 0 3
YK Sloniki Sodomia 2 1 0 1 2 – 2 0 3
Graybox Winnica 2 1 0 1 3 – 4 -1 3
SKS Podleszcz 2 1 0 1 2 – 5 -3 3
KS Wandea 2 0 0 2 1 – 7 -6 0

Autor: Henryk Leszczyński

kwietnia 27

[Inkorporacje] Trizondal częścią Sarmacji.
26 kwietnia Księstwo Sarmacji zawarło unię z Trizondalem. Traktat został błyskawicznie przyjęty przez obie izby parlamentu. Równocześnie rozpoczęto proces wprowadzania Trizondalu do systemów informacyjnych KS.
Unia została dość pozytywnie przyjęta przez Sarmatów, duże nadzieje wiążą z nią także mieszkańcy Trizondalu. Społeczność międzynarodowa jest oszczędna w komentarzach.

[Zagranica] Diuk Kościński Sekretarzem OPM?
Diuk Piotr Kościński został w imieniu Członków Stałych Organizacji Polskich Mikronacji (Dreamland, Scholandia i Sarmacja) zgłoszony na kandydata na urząd Sekretarza Generalnego OPM, kierującego pracami tej organizacji. Diuk Kościński, który jest MSZ Sarmacji, zapowiedział, że jeśli zostanie wybrany, poda się do dymisji z tego stanowiska, aby pozostać obiektywnym i niezależnym.

[Media] Agencja prasowa w Scholandii
W Scholandii od niedawna działa pierwsza agencja informacyjna – Scholandzka Agencja Prasowa. Jak na razie stawia ona na publicystykę, choć niebawem powinniśmy się spodziewać większej dawki informacji zza Awary. Pierwsze artykuły zostały pozytywnie ocenione przez czytelników.

[Sport] FCC przed sezonem.
Wczoraj, przed meczem sparingowym z Grayboxem Winnica, odbyła się oficjalna prezentacja drużyny FCC przed nowym sezonem. W siedzibie klubu pojawili się wszyscy piłkarze, działacze, kilkuset kibiców i dziennikarze. Po okolicznościowych przemówieniach zaprezentowano nowy-stary herb FCC. Następnie odbyła się sesja zdjęciowa z piłkarzami, którzy mieli wystąpic w nowych, żółto-czerwonych trykotach. "Koszulki jeszcze nie są oficjalne, gdyż na nowych znajdzie sie logo sponsora, z którym jeszcze nie podpisaliśmy umowy" – tłumaczył Ireneusz Marchewka, dyrektor ds. organizacyjnych. Na boisku FCC przegrał i to aż 1:3. Mimo doskonalej postawy piłkarzy, ofensywnie grający czarnolesianie nie sprostali ostrożniejszym przeciwnikom z Winnicy.
"Graybox nigdy nam nie leżał, a lepiej przegrać teraz, niż w meczu o punkty. Zresztą nikt nie może narzekać na poziom spotkania, gdyż widowisko było przednie."
Po meczu dzialacze udali sie na bankiet.
Jutro FCC inauguruje sezon meczem ze Słonikami Sodomia. [FCCJ]

Autor: Henryk Leszczyński

kwietnia 26

W najbliższą sobotę, 28 kwietnia 2007 roku o godz. 21.00 na Polczacie (pokój "palac-ksiazecy") odbyć się ma konferencja zatytułowana "Syriusz z perspektywy małych i średnich przedsiębiorstw". Ale nie tylko dla nich jest ta konferencja. Bardzo mile widziani są wszyscy przedsiębiorcy, którzy mają jakiekolwiek pomysły, uwagi dotyczące Systemu Automatycznej Gospodarki Syriusz. Wszyscy wiedzą, a przynajmniej wiedzieć powinni, że Syriusz wolny od wad NIE jest. Ale nie warto patrzeć bezczynnie, jak Syriusz staje się gorszy. Zróbmy wszystko, by stawał się lepszy i lepszy… Przecież stać nas na to! Doświadczenie pokazuje, że warto mieć wszystko dobrze zaplanowane. Taki też jest główny cel konferencji – ustalenie głównych kierunków rozwoju Syriusza. Redakcja Gońca Czarnoleskiego gorąco zaprasza na spotkanie i informuje wszem i wobec, że postara się streścić jego przebieg i ustalenia na swoich łamach.

Autor: RedNacz

kwietnia 24

Henryka Leszczyńskiego analiza dogłębna.

Inauguracja trzeciego sezonu Sarmackiej Ligi Piłkarskiej już za nami, jest to więc ostatnia okazja, aby pogdybać końcowych rozstrzygnięciach. I ja tej okazji nie zmarnuję.
Będąc profesjonalistą, nie poprzestałem na samodzielnej analizie zgromadzonego materiału dowodowego. Cały dzień spędziłem u trenerów SLP zapisując ich typy. Na sam koniec udałem się do wróżki, która w szklanej futbolówce przewidziała końcową tabelę.
Wielu sądzi, że sytuacja jest klarowna i niespodzianek nie będzie. Śmiem jednak twierdzić, iż będzie inaczej z tej przyczyny, że połowa sezonu będzie odbywała się w wakacje, co może przynieść sporo nieoczekiwanych rezultatów.
Niesamowicie mocne są też zespoły, które awansowały z zaplecza ekstraklasy. Faktem jest, że beniaminki najczęściej dobrze sobie radzą na początku sezonu, ale Słoniki i Marynarze mogą skutecznie namieszać w szykach najlepszym.
Przejdźmy jednak do analizy poszczególnych zespołów.

 RVT Hrabia Ruhnhoff
Mocni, jednak nigdy nie na tyle, żeby znaleźć się na podium. Tak też chyba będzie w tym sezonie. Jest to jednak bardzo dobra drużyna z solidną defensywą. Luki w drugiej linii i ataku mogą się powiększyć w trakcie sezonu, kiedy kilku graczy będzie z różnych przyczyn pauzowało. Jednak drużyny Kiechajasa nie należy w żadnym razie lekceważyć, co udowodniła meczem z Podleszczami.

 SKS Srebrny Róg
Wielcy przegrani poprzedniego sezonu wyczerpali limit błędów i głupich potknięć. Dalsze tłumaczenia Sadowskiego nic mu nie dadzą, brak sukcesu w tym sezonie źle będzie wróżył tej jedenastce. SKS ma atuty w każdej formacji, ponadto widać, że trener nie zapomina o młodzieży, co jest nagminne w innych zespołach. Drużyna z potencjałem i jeśli Sadowski skupi się na grze, a nie na czarnym PR i tłumaczeniu się ze wszystkiego, zajdą wysoko.

 MKS Saflor Fer
W poprzednim sezonie Suszek urządził przeciwnikom masakrę i niemal po trupach awansował do Ekstraklasy. Tu też będzie groźny, ale niewielu upatruje w nim mistrza. Marynarze mają nadzwyczaj silną kadrę, ale za dwa sezony może się ona posypać. Większość zawodników szykuje się na emeryturę a ich następcy to nastolatki. Trener zauważył już swój błąd i będzie starał się go naprawić. W tym sezonie mogą sprawić kilka niespodzianek.

 YK Słoniki Sodomia
Miałem pochwalić Abraxasa i zrobię to, bo zwyczajnie mu się to należy. Komentatorzy mówili w zeszłym sezonie, że awansując do ekstraklasy dokona niemożliwego, a on to zrobił. Całkiem solidna defensywa nic jeszcze nie znaczy, bo graniem na zero nikt tytułu nie zdobył. Jest to jednak drużyna nadzwyczaj młoda, więc największe sukcesy dopiero przed nimi. Jeśli Słoniki ominą kontuzje, będą niebezpieczni. Sezon może jednak pokazać, jak ważna jest szeroka ławka rezerwowych, a tej Sodomitom niestety brak.

 FC Czarnolas
Główny kandydat do spadku, który zdobył mistrzostwo przyczyniając się do osiwienia działaczy SKSu. W tym sezonie piszącemu te słowa będzie ciężko coś ugrać, ale nieustępliwość to główny atut czarnolesian. Jedna z najbardziej wyrównanych kadr w SLP, de facto FCC może wystawić dwie równorzędne jedenastki, ale system na to nie pozwala. Żelazna defensywa, groźna druga linia, tylko napad niedomaga…

 FKK Rantiochskie Krasnoludy
Wicemistrzowie SLP to etatowy kandydat do tytułu. Jeśli jednak dalej będą przegrywać z beniaminkami, daleko nie zajdą. Mocni niemal w każdym elemencie, ale tylko Karakachanow wie, po co im sześciu napastników. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że defensywa w połowie sezonu się posypie, a bez niej nawet armia graczy ofensywnych nic nie ugra. Dlatego według mnie, ten sezon będzie totalna klapą. Albo trener zrobi roszady w składzie.

 KS Wandea
Kolejni, po SKSie wielcy przegrani. Mirth nie ma czasu na treningi z zespołem, a następcy nie ma. Sezon bez trenera pozostawił trudno gojące się rany na dotychczas tryskającej zdrowiem wandejskiej jedenastce. Gracze wybitni grają z beztalenciami. Defensywa kompletnie rozbita, ostrze ataku już stępione, do tego wszyscy zupełnie bez formy. Z trenerem zawojowaliby ligę. Bez niego może skończyć się klęską. Jeśli ominą ich kartki i kontuzje, utrzymają się bez problemu, ale absencje są wpisane w ligowe realia.

 SKS Podleszcz
Skarbnikow odpoczywa od Sarmacji i to odbija się na jego zespole. Przyrost tkanki tłuszczowej graczy sprawia, że forma oscyluje w granicach zera. Kadra typowa dla zaniedbanego zespołu. Kilku klasowych graczy, reszta przeciętniaki. Wbrew pozorom umiejętności mają i jeśli Skarbniq odda swój zespół w dobre ręce, mogą być groźni. Jeśli tego nie zrobi, mogą już szykować się na mecze z KS Margon czy GSB Grodzisk.

 Graybox Winnica
W poszukiwaniu rezultatów Teutończycy zawitali do Wandystanu. Browarczyk chyba na przekór sobie obiecuje wszystkim utrzymanie, ale jego zespołowi pomogą już tylko wakacje na zapleczu Ekstraklasy. Trzon kadry stanowią emeryci, choć jest kilku graczy, jak choćby Szymkowiak, którzy spadać z ligi nie zamierzają. Ale to tylko przedłuży agonię.

 

 Mateusz Bartkowiak stwierdził niedawno, że warto zauważyć, że SLP składa się z dwóch klas rozgrywek. Ze zdziwieniem stwierdziłem, iż tak jest faktycznie. Chcąc, nie chcąc skrobnę też coś o drugoligowcach (a raczej pierwszo, jak każe oficjalna nazwa).

 KP Młot Sigmara
O włos od awansu w poprzednim sezonie, teraz wreszcie powinno im się udać. Bez pomocników będzie co prawda ciężko, ale ta dywizja nie jest zbyt wymagająca. Mocny napad i stabilna defensywa powinny wystarczyć. Powinny.

 KS Renifery Sola
Powinni już grać w Ekstraklasie, ale się nie udało. Jeśli pech odbierze im awans i w tym sezonie, na miejscu Bartkowiaka rozwiązałbym drużynę. Z fatum się nie walczy. Jeśli znajdą solidnego bramkarza, i w klasę wyżej lidze sobie poradzą. Ale po co dziewięciu obrońców?

 Zielnyborskie Łosie
Drużyna po przejściach, ale zmiana nazwy przyniosła też zmiany kadrowe. Ciężko będzie coś ugrać, bo choć jest lepiej niż było, nadal dominują gracze przeciętni. Na awans to za mało.

 FC Orły Almery
Czyli dawny ZFP Szponara po liftingu. Kilku błyskotliwych graczy, niespodzianka możliwa. Tylko atak zbyt mizerny.

 Orły Grodzisk
A to zupełni nowa drużyna na futbolowej mapie Sarmacji. Całkiem solidnie w pomocy i ataku, ale z taką obroną nawet tutaj mogą być problemy. Może w następnym sezonie.

 GSB KKS Grodzisk
Jeszcze dwa sezony temu drużyna środka tabeli ekstraklasy. Teraz mają wszelkie predyspozycje, aby na stałe zadomowić się na jej zapleczu. Nie wiem, skąd znaleźli 19latka z siedmioma punktami skilla, ale nie pomoże on Grodziszczanom.

 Brodacze Grodzisk AC
Kolejny nowy klub i to z potencjałem. Kadra solidna, jeśli Slipyj się postara, awansują z trzeciego miejsca. Przy jego doświadczeniu byłaby to jednak niespodzianka.

 KS Margon
Skład obiecujący, ale bez trenera będą tylko chłopcem do bicia. Pewnikiem jest, że spotkamy ich tu i w następnym sezonie.

 

 

To byłoby na tyle moich wywodów, głos oddaję innym trenerom, których pytałem kto wygra, kto spadnie, kto awansuje, a kto sprawi nam niespodziankę:

Timios Kiechajas: SLP wygrają albo Słoniki albo RVT. Dlaczego? Bo nie ma innej opcji. Na pewno nie wygra Sailor Fer, gdyż oni zamiast strzelać gole oddają. Kto spadnie? Wandea, gdyż stanęła w rozwoju. Kto awansuje? Renifery. Ten wielki pech, który był ich udziałem sęe już miejmy nadzieję nie powtórzy.

Abraxas: SLP wygra RVT lub Sloniki. Maja najlepszych trenerów i wtyki w Zarządzie. Spadają: KS Wandea, Graybox Winnica i SKS SR. Awansują: Renifery Sola, Zielnyborskie Losie i KP Młot Sigmara. W tym sezonie nie czarnego konia. Jak widać, wszystko dało się łatwo przewidzieć. Żadnego zaskoczenia.

Jarosław Sadowski: SLP wygra albo FKK, albo SKS SR. Zaskoczyć mogą nas tez Słoniki, ale maja moim zdaniem jeszcze zbyt słaby skład (podobnie jak ja, ale ja buduję przyszłościowo, co szczególnie widać w obronie :D – dwóch najlepszych stoperów i bramkarz). Sailor dostanie po dupie, bo będą z nim grać na remis, przez co urwą mu sporo punktów. Z ligi spadną: KS Wandea, Graybox i SKS Podleszcze. Wszystkie drużyny są silne, ale niespodziankę sprawię wam ja. :D Mam już małą sumkę na boku. ;-)

Leszek Karakachanow: O ekstraklasę będą walczyły Renifery, Sigmar i Brodacze. Czarne konie są nieprzewidywalne. Mistrzostwo: Słoniki, FCC albo FKK. Puchar: Ten, kto pociśnie, np. MKS.

Mateusz Suszek: Według mnie ligę wygra w tym sezonie FKK, Słoniki albo mój MKS;  spadną Graybox, Wandea i Podleszcze. A do I ligi awansują Młot Sigmara, Renifery i Brodacze Grodzisk.

 

Na sam koniec udałem się do wróżki, członkini Zgromadzenia Sióstr i Braci Dnia Ostatecznego z Fer, Marietty Barbescu. Oto, co w swej szklanej kuli zobaczyła:

Ekstraklasa:
RVT Hrabia Ruhnhoff
FKK Rantiochskie Krasnoludy
FC Czarnolas
YK Słoniki Sodomia
SKS Srebrny Róg
MKS Sailor Fer
KS Wandea
Graybox Winnica

SKS Podleszcz 

I Liga
KP Młot Sigmara
FC Orły Almery
KS MArgon
Brodacze Grodzisk AC
Orły Grodzisk
Renifery Sola
GSB KKS Grodzisk
Zielnyborskie Łosie

Kto ma rację? Okaże się pod koniec sierpnia.

Autor: Henryk Leszczyński