marca 31

Marszałek Izby Senatorskiej Michał mar. Łaski uroczyście zakończył dziś XIX kadencję Izby Poselskiej. W spotkaniu uczestniczyło kilkunastu Sarmatów. Marszałek Łaski podziękował za trzy miesiące owocnej współpracy członkom administracji państwowej, a szczególnie zasłużonym nadano medale Gloriosae Memoriae. – Pokazaliśmy, że potrafimy budować porozumienia ponad podziałami, czy są to podziały na prawicę, lewicę, czy też na konserwatystów i liberałów, to nie było istotne. Potrafiliśmy usiąść i rozmawiać. Za to właśnie bardzo wam dziękuje – mówił Michał Łaski.

Czytaj dalej »

Autor: Henryk Leszczyński

marca 31

Nie tak dawno temu, moją uwagę na forum mikronacji zwrócił pewien osobliwy człowiek, który zarejestrował się pod jakże pasjonującym nickiem "Talerz". No cóż, człowiek o "odmiennych" poglądach na mikroświat – pomyślałem wówczas, nie oczekując od człowieka o tak wymyślnym pseudonimie większej aktywności – mieliśmy wprawdzie na forum już inne części zastawy kuchennej, a nawet damskiej garderoby. Jednak, Talerz napisał o swojej inicjatywie – czymś, czego nie można było jeszcze wówczas nazwać mikronacją. Sami się tytułowali "Miasteczkiem WinkTown" bądź "Stowarzyszeniem Forumowych Pijaków". Cóż, żadna z nazw mnie nie zafascynowała, szczególnie iż ów twór nie przypominał wcale mikronacji, a głównym punktem życia mieszkańców był bar o wątpliwej reputacji. Od razu mówię, że na danym etapie nie byłem wielkim entuzjastą WinkTown – ba, byłem nawet przeciwnikiem jego włączenia się do struktur v-świata.

Czytaj dalej »

Autor: Geryon Khryzaoris

marca 31

Nie idźcie tą drogą!”

Słowa ex-Prezydenta Rzeczpospolitej są już znane chyba każdemu Polakowi przeciętnie interesującego się polityką. Kompletnie pijany Aleksander wzywa Marszałka Sejmu do „nawrócenia”. Cóż… w stanie nie pełnej świadomości można mówić różne rzeczy.

Jednak my jesteśmy w wirtualu, a były Prezydent Polski posłużył nam tylko jako swoiste wprowadzenie. Cały artykuł tyczyć będzie się bowiem innego Olka. Tego z Sarmacji. Panie i Panowie… dzisiaj o kawalerze Nowaku!

Któż nie zna Olka Nowaka? Biuro… a przepraszam – sprawny administrator, wielokrotny minister, Marszałek Izby Poselskiej, Podkanclerzy, a teraz… Marszałek-Premier Rzeczpospolitej Sclavińskiej. Niezła metryczka, prawda? A jednak nie wszyscy mają o nim dobre zdanie. W celu zapoznania młodszych v-wiekiem z osobą kawalera Nowaka przypomnijmy sobie wydarzenia z czasów, gdy dzisiejszy Kanclerz z ramienia SPD dopiero uczył się nazw partii politycznych i mylił Kościńskiego z Krupińskim.

Czytaj dalej »

Autor: Daniel Chojnacki-Kaczyński

marca 30

I stało się. Choć z lekkim opóźnieniem i nutką niepewności, czy wyniki w ogóle zostaną dziś podane do wiadomości, znamy już skład osobowy i partyjny Izby Poselskiej. Michael von Lichtenstein, Daniel Chojnacki, Mateusz Cezar, Lord Darth Wander, Matwiej Skarbnikow, Andrzej Dzikowski, Krzysztof Konias oraz Robert von Thorn-Czekański będą pełnić mandaty poselskie przez najbliższe 4 miesiące.

Tak jak ostatnim razem, największą liczbę głosów spośród startujących kandydatów otrzymał Robert Janusz von Thorn-Czekański. Czy uda się mu zdobyć nominację kanclerską? To na razie pytanie bez odpowiedzi, wszystko rozstrzygnie się najprawdopodobniej w ciągu następnych kilkunastu godzin.

Zaskoczeniem może być fakt zdobycia mandatu przez Unię Konserwatywno-Liberalną. Nikt nie dawał UKL jakichkolwiek szans na zdobycie nawet jednego miejsca w Izbie Poselskiej, szczególnie po zgłoszeniu komitetu do KKW(z listy UKL startowało sporo kontrowersyjnych postaci). Jak mówi Calisto bar. Kami-Chojnacka (LRM), choć generalnie wyniki były do przewidzenia, zaskoczeniem dla mnie jest wyniki diuka Wandera. Na pewno czeka nas ciekawa kadencja. Ale czy dobra – okaże się w przyszłości.

Jak można było się spodziewać, w skład Izby Poselskiej wszedł Matwiej diuk Skarbnikow, założyciel i najbardziej rozpoznawalny działacz LRM. Mogło być lepiej. Ja zakładałam, że możemy wcale nie dostać się do parlamentu, więc jestem zadowolona z naszego wyniku – tak jeden mandat dla „Kosyniera” komentuje Kami-Chojnacka.

Zgodnie z przewidywaniami, Sarmacka Partia Demokratyczna, partia która w czasie swojego istnienia nie przegrała wyborów, tym razem nie zdobyła większości bezwzględnej w parlamencie. Podstawowe pytanie, jakie zadaje sobie większość osób w jakikolwiek związanych z polityką, brzmi: Czy SPD znowu będzie rządzić? A jeżeli tak, to z kim zawrze koalicję? Krzysztof hrabia Konias, lider ugrupowania, sprawę komentuje krótko:  SPD wykonała plan minimum. Nie jest to zadowalający wynik. Ale też spodziewałem się takiego rozdrobienia po tej ordynacji.

Czytaj dalej »

Autor: Daniel Chojnacki-Kaczyński

marca 30


A ja po pijaku zepsułem całą imprezę
Marcin Komosiński, Książę Trizondalu

Wczoraj wieczorem autor powyższego cytatu uraczył nas kolejną ciekawą informacją. Oto bowiem dowiedzieliśmy się, co staje się wyznacznikiem zdolności komunikacyjnych osób parających się zawodowo chodzeniem na stadiony. A tak zupełnie przy okazji, mimochodem, zaobserwować można wyznaczniki głupoty.

Nigdy nie robiłem z Gońca brukowca rujnującego komuś opinię, chyba, że przez lenistwo i nieodpowiedzialność na to zasłużył. Będąc de facto osobą publiczną nigdy nie obrażałem mieszkańców nowych Krajów Korony, choć z ich inkorporacji kontent nie byłem. Ale nadchodzi czas w życiu każdego kulturalnego i wrażliwego człowieka (wybaczcie chwilowy brak skromności…), kiedy ręce opadają a uszy pieką.

Czytaj dalej »

Autor: Henryk Leszczyński

marca 29

Trwa zorganizowany przez Ministerstwo Dziedzictwa Narodowego plebiscyt Pióra Feniksa, w którym wybieramy naszych medialnych ulubieńców roku 2007. Jest to kontynuator poważanych nagród przyznawanych kilka lat temu w środowisku dziennikarskim. Tym razem statuetki Piór Feniksa przyznajecie Wy, Czytelnicy.

Głosowanie odbywa się w dwóch kategoriach: Dziennikarz Roku i Agencja Prasowa Roku. W każdej z nich znajdujemy pięć kandydatur, które szeregujemy wedle czytelniczych preferencji. Gorąco zachęcamy do głosowania!

Autor: Henryk Leszczyński