lutego 28

To już koniec. Nawet sześciu godzin nie potrzebowała Izba Poselska, by przegłosować wniosek o wotum nieufności dla kanclerza Zbyszko hrabiego von Thorn-Browarczyka. – OPD pokazało, jak nie powinno się rządzić państwem – powiedział diuk Michał Łaski, marszałek IP. Czytaj dalej »

Autor: Henryk Leszczyński

lutego 28

Sarmacka Liga Piłkarska to fenomen, którego odpowiednika ze świecą szukać po mikroświecie. Siedem sezonów, niemal trzy lata, kilkudziesięciu trenerów. Niepowtarzalna atmosfera i niesamowite emocje. Goniec Czarnoleski postanowił uhonorować tych, którzy się do tego wszystkiego przyczyniają swoim zaangażowaniem. Plebiscyt Trawożercy wyłoni najlepszych, najbardziej medialnych i najbardziej obciachowych trenerów siódmego sezonu Sarmackiej Ligi Piłkarskiej. Czytaj dalej »

Autor: Henryk Leszczyński

lutego 28

Z Leszkiem Karakachanowem,
członkiem Zarządu Sarmackiej Ligi Piłkarskiej i trenerem FKK Rantiochskie Krasnoludy
rozmawiał Henryk Leszczyński

Trzydzieści zespołów. SLP była najdorodniejszym jabłuszkiem w piłkarskim sadzie. Tymczasem pojawiła się WLP, siedmiu menedżerów poszło na pomostówkę… Kryzys, że użyję modnego teraz słowa?
Ostatecznie na pomostówkę poszło zaledwie 6 menedżerów, bo Mateusz Suszek, mimo że w klubie nie pojawiał się od początku stycznia, nadal będzie prowadził Marynarzy z Feru. Z doświadczenia wiem, że do rozpoczęcia rozgrywek powinno zgłosić się jeszcze kilku menedżerów. Jeżeli Ty, drogi czytelniku, nie jesteś jeszcze dumnym posiadaczem klubu w SLP, droga do tego jest bardzo krótka. Wystarczy się zarejestrować na stronie xperteleven.com i zgłosić sie do ligi 71065. Czytaj dalej »

Autor: Henryk Leszczyński

lutego 25

Dawno, dawno temu, za siedmioma górami, za siedmioma lasami, za siedmioma rzekami i za siedmioma bazami wojskowymi o niezoptymalizowanym rozmieszczeniu było sobie księstwo, a w tym księstwie było drugie księstwo, jedno królestwo, jedna rzeczpospolita, jedna marchia na czele z diukiem, jedno hrabstwo na czele z markizem i jedno województwo, a bursztynowy świerzop tańczył wśród fal burzanów. W księstwie tym panował niepodzielnie, z wyłączeniem przypadków określonych w konstytucji, ustawach i groźbach mniejszości narodowych, książę Łukasz. Czytaj dalej »

Autor: Redakcja

lutego 13

Komentarz

Przyglądając się temu incydentowi na myśl przychodzi jedno pytanie: czy Hansen jest chora, czy chore jest to co robi? Czytaj dalej »

Autor: Henryk Leszczyński

lutego 13

Największa plagiatorka mikroświata znów zaatakowała. Entuzjastycznie przyjęta przez krytyków i publiczność najnowsza wystawa niejakiej Anny Hansen okazała się grubymi nićmi szytą mistyfikacją. Sprawę ujawniła Grodziska Agencja Prasowa. My piszemy, jak do tego doszło. Czytaj dalej »

Autor: Henryk Leszczyński