maja 31

Trzy lata temu, 31 maja 2006 roku Goniec pojawił się na sarmackim rynku prasowym. Z dzisiejszej perspektywy przyznaję, że z brzydkiego, niechcianego kaczątka GC przeistoczył się w całkiem w dechę łabędzia. Czytaj dalej »

Autor: Henryk Leszczyński

maja 29

Z reguły sprzedaje się coś, rzadziej kogoś, choć i to nie są odosobnione przypadki, zwłaszcza jeżeli mówimy o krajach, w których standardy demokracji nie zostały jeszcze wprowadzone (Słodka Sarmacjo! To zadanie dla Ciebie!). Jeżeli chodzi o sprzedawanie ludzi, to z reguły sprzedaje się niewolników. Czasem można także sprzedać siebie. U podstaw takiego posunięcia często leżą kompleksy, ale także konformizm i pogoń za osiąganiem sukcesów, tudzież inszych korzyści materialnych. Czasem sprzedajemy siebie, by coś ukryć, zatuszować. Lub odwrócić czyjąś uwagę od innych postępków. Mistrzostwem jest sprzedać się, po czym stwierdzić, że jednak nikt nas nie kupił i sprzedać się ponownie (vide: zjeść ciastko i zachować je na później).

Czytaj dalej »

Autor: Yaraeh

maja 28

Około 15 czerwca w życie wejdzie ustawa o Krajowym Rejestrze Wydarzeń. Jego celem będzie informowanie Sarmatów o nadchodzących imprezach kulturalnych, referendach czy konkursach. Czytaj dalej »

Autor: Votus

maja 28

W środę rano do dymisji podał się Tomasz Czunkiewicz, Minister Promocji w rządzie Jakuba hr. Bakonyi. Kanclerz przyjmie tę dymisję. – Czunkiewicz mnie uprzedził. Sam go chciałem zdymisjonować – mówi Bakonyi. – Pan Minister zachował się jak obrażony dzieciak – dodaje kanclerz. Czytaj dalej »

Autor: Henryk Leszczyński

maja 27

Krokodyle liderem, Hrabiowie poza strefą spadkową. Oto skutki porażki Słoników Sodomia z Telewizorkami. – Nie lubimy, gdy sie nas lekceważy – stwierdził Timios Kiechajas, szkoleniowiec Hrabiów, czyniąc aluzje do wcześniejszych publikacji Gońca. Czytaj dalej »

Autor: Henryk Leszczyński

maja 26

Nowa strona główna i kakofonia relacji. Tak można podsumować wczorajsze obchody siódmej już rocznicy powstania Księstwa Sarmacji. Czytaj dalej »

Autor: Henryk Leszczyński