czerwca 30

Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek YK Słoniki Sodomia obronił tytuł mistrza Sarmacji. YK Sodomici są pierwszym zespołem, który zdobył podwójną koronę – triumf w lidze i pucharze Sarmacji. Czytaj dalej »

Autor: Henryk Leszczyński

czerwca 24

W piątek, 19 czerwca, Robert Czekański vel Lord Darth Kanzler przedstawił na forum Mikroświatowej Unii Piłkarskiej projekt zmiany zasad przyjmowania nowych członków tej organizacji. Oznaczałoby to, że delegata straciłaby m.in. Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu. W Sarmacji wybuchła burza. Czytaj dalej »

Autor: Henryk Leszczyński

czerwca 23

FC Czarnolas niespodziewanie pokonał liderujące tabeli YK Słoniki Sodomia 2-1. Tym samym czarnolesianie utrzymali się w walce o podium. RVT Hrabia Ruhnhoff kontynuuje marsz w górę tabeli. Czytaj dalej »

Autor: Henryk Leszczyński

czerwca 18

Książę Daniel Łukasz zamierza wprowadzić stan wyjątkowy. Wszystko przez nasilające się ataki wirusów na sarmackie strony internetowe. To kolejny epizod walki ze złośliwym kodem po cofnięciu certyfikatów dostępu do serwera wszystkim użytkownikom. – Ataki wirusów zdarzały się już wcześniej, ale nigdy nie były tak silne – przyznaje Książę. Czytaj dalej »

Autor: Henryk Leszczyński

czerwca 16

Marek Lipa powraca! Tylko w Gońcu!

Witam, w dzisiejszym odcinku pragnę przybliżyć trochę wspaniałych rozkoszy kulinarnych, które można bez wątpienia znaleźć na pięknej teutońskiej wyspie. Tak, tradycja kulinarna wyspy Detzonii, a w szczególności miasta Margon jest wspaniała. Zacznijmy od początku. Czytaj dalej »

Autor: Marek Lipa

czerwca 13

Mała forma teatralna, napisana ku pokrzepieniu dup i podniesieniu inteligencji na brzuchu.

Czytaj dalej »

Autor: Yaraeh