MDN: ‘Nie chciałem pracować w takich warunkach’ Raport o stanie rządu
maja 19

Po 9. kolejce Sarmackiej Ligi Piłkarskiej układ w tabeli zdaje się krystalizować. Słoniki Sodomia, Krokodyle Punta i FC Czarnolas – wiele wskazuje na to, że te trzy drużyny będą walczyły o tytuł mistrzowski.

YK Słoniki Sodomia po dość jednostronnym spotkaniu pokonały 2-0 FKK Rantiochskie Krasnoludy. Te drugie zdają się przeżywać mały kryzys i ich strata do czołowej trójki jest już dość wyraźna. Słoniki Sodomia pozostają w lidze niepokonane i są murowanym faworytem do tytułu. Kilka dni temu ogłosiliśmy zresztą w Gońcu początek ich epoki.
Krokodyle Punta zagrały fatalny mecz, lecz to wystarczyło, by pokonać 1-0 Margońskie Konie. ‘Cienko grające Krokodyle’ podsumował przeciwników trener Makowski. Paviel Browarczyk obruszył się pisząc ‘Wzbudziło to we mnie śmiech. W sytuacjach 4-0 przy totalnym braku formy to chyba znak, że nie jesteśmy tacy ciency. Poza tym, tabela mówi wszystko’. Naszym zdaniem nie do końca. Przy takie grze Krokodyle szybko ustąpią miejsca czarnolesianom, którzy właśnie wdarli się do czołówki.
FC Czarnolas po raz kolejny pokonał Renifery Sola. Tym samym zepchnął tropicańczyków do dolnej strefy tabeli, samemu wskakując na podium. Jeśli podopieczni trenera Leszczyńskiego w końcowej fazie sezonu przestaną notorycznie remisować, jak to było przy inauguracji, a będą wygrywać, jak to jest teraz, Słoniki poczują na swych wielkich trąbach czarnoleskie oddechy.
Druga drużyna z Czarnolasu, PSV, przeżywa ewidentny kryzys. Piłkarze trenera Czugały wciąż pomagają zespołom dzierżącym czerwoną latarnię, samemu coraz bardziej się pogrążając. Tym razem po fatalnej grze ulegli Hrabiemu Ruhnhoff. Telewizorki wzięły drugi oddech i wiele wskazuje na to, że skazywanie ich na straty w pierwszych kolejkach było błędem. Nie zmienia to jednak faktu, że ekipa trenera Kiechajasa notuje najgorsze wyniki od czasów swego powstania.
Podobnie jak Młot Sigmara Anheim. Trener Macak usprawiedliwia żenującą postawę swego zespołu w lidze grą w Pucharze Sarmacji. Dzięki temu wraz z Koniami są teraz głównymi kandydatami do spadku. Zaprawa już się szykuje.

Wyniki i tabela.

Autor: Henryk Leszczyński

1 komentarz do “SLP: Ligowa sedymentacja”

  1. prawie były Ojciec Świecki komentuje:

    Jeszcze nie powiedzieliśmy ostatniego słowa! Stawiam na wicemistrza :)