Z czata i na żywo: Siedem lat Najjaśniejszej To już siedem lat. Jak świętowała Sarmacja
maja 25

Relacja z urodzinowego ćwierćmaratonu czarnoleskiego ‘Bieg o Antałek Kukulicy’. Tylko w Gońcu Czarnoleskim!

20.48 Janek Teutończyk na ostrym kacu dobiegł do mety. Wzór sportowca!

20.40 Dyplomy i medale wręczymy już jutro!

20:37 Końcowa klasyfikacja:

1. Kuba Pakulski 28:34
2. Mateusz Bartkowiak 28:42
3. Karolina Sobieszek 28:43
4. Zbyszko Browarczyk 29:58
5. Mateusz Kozłowski 30:00
6. Dariusz Makowski 30:00
7. Krzysiek Czugała 30:02
8. Bratumił Nowak 30:04
9. Marek Lipa-Chojnacki 30:28
10. Avril Levengothon 30:32
11. Bartosz Mackiewicz 30:36
12. Votus 30:36
13. JKM Daniel Łukasz 30:52
14. Paters Zorro 30:54
15. Timios Kiechajas 31:32
16. Patryk Szac 35:56
17. Bonawentura ‘Wolna Gnomia’ von Romocki 36:02
18. Jan via Teutończyk 48:09

20.30 Zaraz poznamy szczegółowe wyniki.

20.28 I są! Scholandczyk wygrywa pierwszy Bieg o Antałek Kukulicy! Kuba Pakulski, po chwili na metę wpada Mateusz Bartkowiak o włos wyprzedzając nieco pokiereszowaną hydrantowymi przygodami Karolinę Sobieszek.

20.25 Ostatni punkt pomiarowy i zaraz finisz! Na czoło wysuwa się Pakulski, za nim Bartkowiak, dalej Sobieszek, Browarczyk, Makowski, Nowak i Czugała! Teraz przyspieszają! Do mety!

20.24 – Przemówienie! Napisać przemówienie! – sapie MDN tracąc szanse na zwycięstwo…

20.23 Minister Szac biegnie aż… stanął! Stanął jak wryty! Właśnie zbiega na chodnik, ktoś podaje mu kredowy papier i pióro!

20.21 Nagły podmuch wiatru porywa Bonawenturę Romockiego czyniąc z jego rewolucyjnego transparentu ostatni gwóźdź do jego gnomie trumny!

20.18 Z porażającą przewagą prowadzi Patryk Szac, za nim Zbyszko Browarczyk i Dariusz Makowski. Niesłychana metamorfoza zaprawionego w bojach Pakulskiego, który już porzucił swój transparent i wdziera się do czołówki!
W walce liczą się jeszcze Mateusz Bartkowiak, co nie dziwi i Avril Levengothon. Książę zaczął słabnąć, dopiero przed chwilą oddał dworzaninowi swą koronę.

20.17 Wiemy już, co stało się Jankowi Teutończykowi. Ktoś podmienił bidony i były MFiG zaczerpnął porcję przeznaczoną dla Bonawentury Romockiego, która składała się… z wysokoprocentowego bimbru. To może skończyć się dyskwalifikacją.

20.16 To nie koniec niespodzianek! Biegnący w środku stawki Marek Lipa i Karolina Sobieszek wbiegli w strumień wrzącej wody z hydrantu! Kto odkręcił kurek!?

20.14 Punkt odżywczy. Zawodnicy sięgają po bidony z wodą. Z lewej strony ulicy mogą zrosić się wodą z hydrantu. Pierwszy ciągle Szac, za nim Ziutek i nasz monarcha. Ale, ale!
Biegnący zaraz za czołową grupą Janek via Teutończyk pada na asfalt po zaczerpnięciu łyka z bidonu! W grupie biegaczy straszne zamieszanie!

20.12 Kolejny punkt pomiarowy. Ależ ten Szac biegnie! Jeśli nie zmięknie, chyba wygra! Za nimi niezmiennie Bonawentura i Miłościwie Nam Panujący. Z tyłu stawki Pakulski z pomocą Karoliny Sobieszek skończył swój transparent. Niestety, z naszego stanowiska nie widzimy, kto dalej biegnie.
Do czołówki zbliżają się roznegliżowany hrabia Kedar i Janek via Teutończyk.

20.09 Z tłumu biegaczy wybiega Pan Ojek. Zapomniał chyba wpłacić obiecanej dotacji na konto imprezy!

20.06 Pierwszy punkt pomiarowy. Prowadzi minister Szac. Zaraz za nim Bonawentura z nieco już poszarpanym transparentem, zza którego wyłania się sylwetka naszego monarchy. Kolejnego Kiechajas podgryzają Zbyszko Browarczyk i Avril Levengothon. Dalej czają się Peters Zorro i Bratumił Nowak. Kuba Pakulski zajął się pisaniem antytransparentu i zamyka stawkę.

20.04 Jest! Właśnie wybiegł zza drzewa nerwowo zapinając rozporek wiązanych spodenek. Napędzany wewnętrzną siłą wysunął się na prowadzenie. Przelatujący gołąb narobił na koszulkę hrabiego Kedara. – Nie będę z tym biegł! – krzyczy Makowski i zrywa z siebie tiszerta eksponując owłosioną klatę. Zza Kiechajasowego drzewa wybiega grupka kobiet rozszarpując skalaną koszulkę.

20.02 Ależ zamieszanie! W stawce wrze. Na prowadzenie wysforował się Bonawentura von Romocki, biegnący z wielkim transparentem ‘Wolna Gnomia’. Kuba Pakulski starał się go zerwać przy starcie, ale potknął się o gumkę od majtek. Ach, te scholandzkie fabryki…
Zaraz za Bonawenturą szusuje Patryk Szac, najwyraźniej śpieszy mu się na obchody, które zaczynają się za godzinę. W czołówce widzimy jeszcze Księcia Daniela, Votusa i młodzika, Patersa Zorro. Ale gdzie, u licha, jest Kiechajas?

20.00 Bomba poszła w górę! Ale gdzie jest Kiechajas?

19.58 Zawodnicy już na starcie! Nerwowo patrzą w kierunku sędziego, który ładuje pistolet startowy. Jednak przy linii nie widzimy…

19.55 Zawodnicy rozgrzewają się coraz intensywniej. Na Placu Grzelązki w Czarnolesie, gdzie usytuowany jest start, aż słychać szum pracujących mięśni. Bieg na dystansie 10 km ciągnie się ulicami Czarnolasu, na końcowym odcinku wpada na Stare Miasto z metą na Starym Rynku. Po drodze cztery razy będziemy sprawdzać kolejność w stawce, w połowie dystansu mieści się punkt odżywczy.
„Gdzie jest Bartkowiak?” – rzucił ktoś z tłumu. Gdzieś tam biega.
Dla porządku podajemy listę startową:
1. Bratumił Nowak
2. Patryk Szac
3. Jan via Teutończyk
4. Mateusz Bartkowiak
5. Zbyszko Browarczyk
6. Karolina Sobieszek
7. Paters Zorro
8. JKM Daniel Łukasz
9. Votus
10. Bonawentura ‘Wolna Gnomia’ von Romocki
11. Avril Levengothon
12. Marek Lipa-Chojnacki
13. Timios Kiechajas
14. Mateusz Kozłowski
15. Dariusz Makowski
16. Kuba Pakulski
17. Bartosz Mackiewicz
18. Krzysiek Czugała

19.50 Witamy wszystkich na pierwszym czarnoleskim ćwierćmaratonie oficjalnie zwącym się ‘Biegiem o Antałek Kukulicy’. Frekwencja dopisuje, przy tojtojach rozgrzewa się osiemnastu sportsmenów, w tym Jego Książęca Mość, gość ze Scholandii Kuba Pakulski i Bonawentura bon Romocki z Wolnej Gnomii. Stawkę uzupełnia piętnastu znamienitych Sarmatów. Oj, będzie się działo!

Autor: Henryk Leszczyński

9 komentarzy do “Biegiem i na żywo: Bieg o Antałek Kukulicy”

 1. Z czata i na żywo: Siedem lat Najjaśniejszej » Goniec Czarnoleski komentuje:

  [...] reklamy PSV Czarnolas w finale Pucharu Sarmacji Biegiem i na żywo: Bieg o Antałek Kukulicy maj [...]

 2. Ambasador komentuje:

  von!

 3. Votus komentuje:

  Uwaga dla organizatorów, dlaczego zawsze ToyToye przyjeżdzają bezpośrednio z ogólnokrajowego szczytu Producentów Środków Przeczyszczających?

 4. Ambasador komentuje:

  Składam oficjalny proces! Ktoś użył dmuchawy do liści!

 5. O. komentuje:

  Książe 13? Skandal.
  Kajam się, że go wyprzedziłem. Reszta to samo! Już!

 6. Kuba von Salvepol Pakulski komentuje:

  Przepraszam w imieniu Królewskiego Rządu Scholandii za tą niedopuszczalną wygraną.

 7. Sobieszek komentuje:

  Złożę pozew! Hydrant! Kto to widział?!

 8. To już siedem lat. Jak świętowała Sarmacja » Goniec Czarnoleski komentuje:

  [...] reklamy Biegiem i na żywo: Bieg o Antałek Kukulicy maj [...]

 9. Kuba von Salvepol Pakulski komentuje:

  Była mowa o puli nagród. Zostaną one jakoś zrealizowane? ;)
  Gość gościem, ale konto sarmackie mam:)