Wojna futbolowa Nowicki: ‘Sarmatów ciągnie do radia’
czerwca 30

Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek YK Słoniki Sodomia obronił tytuł mistrza Sarmacji. YK Sodomici są pierwszym zespołem, który zdobył podwójną koronę – triumf w lidze i pucharze Sarmacji.

- Ekstraklasowe boje w SLP powoli dobiegają końca – komentował trener Hrabiów, Timios Kiechajas. – Wielu managerów nie sądziło, że dożyje tej chwili – ciągnął Kiechajas ogłaszając, że [YK – dop.red.] Słoniki są mistrzem i prostując w ten sposób rozkojarzonych redaktorów ‘Piłki Kopanej’. Po chwili jednak zreflektował się, jaki popełnił błąd. – Oficjalnym przyznaniem tytułu mistrzowskiego należy się wstrzymać do czasu stosownej publikacji w Gońcu Czarnoleskim – przepraszał naszą redakcję Kiechajas.
Nie trzymamy Was, Drodzy Czytelnicy, dłużej w niepewności. Tak, to właśnie ta publikacja. Niniejszym Proszę Państwa…

YK Słonikom gratulujemy miszcza!

YK Słoniki rozbiły wiszące na czerwonej latarni Margońskie Konie aż 4-0. Nie bez kłopotów, bo w 53. min. z boiska zniesiono Nordbacka, a na 10. min. przed końcem spotkania czerwony kartonik zobaczył Jones, jedyny napastnik podopiecznych trenera YK Abraxasa. To nie przeszkodziło jednak gospodarzom zupełnie zdominować spotkanie i ujeździć margończyków. – To był najgorszy nasz mecz w Ekstraklasie – stwierdził Lekomir Lato, lider Koni.

Tłoczno zrobiło się za plecami YK Słoników. Jeszcze niedawno przewaga Krokodyli Punta i FC Czarnolas nad kolejnymi zespołami wydawała się bezpieczna. Sytuacja uległa jednak diametralnej zmianie. Zajmujące fotel wicelidera Krokodyle zagrały fatalne spotkanie i zostały rozjechane przez szarżujące Renifery 0-5! To był mecz życia Arka Bukowskiego, najlepszego gracza Tropicańczyków, który strzelił dwie bramki i zaliczył tyleż asyst.

Trzeci FC Czarnolas uległ na wyjeździe Rantiochskim Krasnoludom 1-2. Dzięki temu zwycięstwu FKK zwinnie umknęło pozycji spadkowej ku rozpaczy PSV Czarnolas, mającego już tylko matematyczne szanse na utrzymanie.

Do grupy pościgowej dobił RVT Hrabia Ruhnhoff. Telewizorki rzuciły się na pozbawionego nadziei Młota Sigmara Anheim niczem Farfał na lewicującego geja. Mimo wybitnie ofensywnego ustawienia, jak zarzekał się trener, mimo Dupy w pomocy, Teutończycy wygrali tylko 2-0.

Tym samym na dwie kolejki przed końcem najważniejsze w lidze jest wiadome. YK Słoniki są już mistrzami. – Nie spadnę! Cel maksimum wypełniony – cieszył się przed tygodniem trener YK Abraxas. – Ekstraklasowy byt YK Słoników był aż po dziś dzień niepewny – dumał trener Kiechajas oddając Gońcowi honor. Spadają Margońskie Konie i Młot Sigmara, PSV Czarnolas będzie musiało się sprężyć nawet bardziej, niż zwieracz bywalca koncertów.

Sytuacja wykrystalizowała się również na zapleczu ekstraklasy. Do elity wracają SKS Srebrny Róg i Dyskobolia Czarnolas, walczą jeszcze MKS Sailor Fer i Małpki Grodzisk.

Wyniki i tabela ekstraklasy tutaj.

Autor: Henryk Leszczyński

2 komentarzy do “SLP: YK Słoniki koronowane!”

  1. TKiechajas komentuje:

    No tak, zapomniałem, że w lidze ultraofensywne FCC wygrywa dwoma bramkami trzy razy dziennie :>

  2. Ambasador komentuje:

    ujechać, nie ujeździć