Galeria Książęca reaktywowana Syriusz – konferencja
kwietnia 24

Henryka Leszczyńskiego analiza dogłębna.

Inauguracja trzeciego sezonu Sarmackiej Ligi Piłkarskiej już za nami, jest to więc ostatnia okazja, aby pogdybać końcowych rozstrzygnięciach. I ja tej okazji nie zmarnuję.
Będąc profesjonalistą, nie poprzestałem na samodzielnej analizie zgromadzonego materiału dowodowego. Cały dzień spędziłem u trenerów SLP zapisując ich typy. Na sam koniec udałem się do wróżki, która w szklanej futbolówce przewidziała końcową tabelę.
Wielu sądzi, że sytuacja jest klarowna i niespodzianek nie będzie. Śmiem jednak twierdzić, iż będzie inaczej z tej przyczyny, że połowa sezonu będzie odbywała się w wakacje, co może przynieść sporo nieoczekiwanych rezultatów.
Niesamowicie mocne są też zespoły, które awansowały z zaplecza ekstraklasy. Faktem jest, że beniaminki najczęściej dobrze sobie radzą na początku sezonu, ale Słoniki i Marynarze mogą skutecznie namieszać w szykach najlepszym.
Przejdźmy jednak do analizy poszczególnych zespołów.

 RVT Hrabia Ruhnhoff
Mocni, jednak nigdy nie na tyle, żeby znaleźć się na podium. Tak też chyba będzie w tym sezonie. Jest to jednak bardzo dobra drużyna z solidną defensywą. Luki w drugiej linii i ataku mogą się powiększyć w trakcie sezonu, kiedy kilku graczy będzie z różnych przyczyn pauzowało. Jednak drużyny Kiechajasa nie należy w żadnym razie lekceważyć, co udowodniła meczem z Podleszczami.

 SKS Srebrny Róg
Wielcy przegrani poprzedniego sezonu wyczerpali limit błędów i głupich potknięć. Dalsze tłumaczenia Sadowskiego nic mu nie dadzą, brak sukcesu w tym sezonie źle będzie wróżył tej jedenastce. SKS ma atuty w każdej formacji, ponadto widać, że trener nie zapomina o młodzieży, co jest nagminne w innych zespołach. Drużyna z potencjałem i jeśli Sadowski skupi się na grze, a nie na czarnym PR i tłumaczeniu się ze wszystkiego, zajdą wysoko.

 MKS Saflor Fer
W poprzednim sezonie Suszek urządził przeciwnikom masakrę i niemal po trupach awansował do Ekstraklasy. Tu też będzie groźny, ale niewielu upatruje w nim mistrza. Marynarze mają nadzwyczaj silną kadrę, ale za dwa sezony może się ona posypać. Większość zawodników szykuje się na emeryturę a ich następcy to nastolatki. Trener zauważył już swój błąd i będzie starał się go naprawić. W tym sezonie mogą sprawić kilka niespodzianek.

 YK Słoniki Sodomia
Miałem pochwalić Abraxasa i zrobię to, bo zwyczajnie mu się to należy. Komentatorzy mówili w zeszłym sezonie, że awansując do ekstraklasy dokona niemożliwego, a on to zrobił. Całkiem solidna defensywa nic jeszcze nie znaczy, bo graniem na zero nikt tytułu nie zdobył. Jest to jednak drużyna nadzwyczaj młoda, więc największe sukcesy dopiero przed nimi. Jeśli Słoniki ominą kontuzje, będą niebezpieczni. Sezon może jednak pokazać, jak ważna jest szeroka ławka rezerwowych, a tej Sodomitom niestety brak.

 FC Czarnolas
Główny kandydat do spadku, który zdobył mistrzostwo przyczyniając się do osiwienia działaczy SKSu. W tym sezonie piszącemu te słowa będzie ciężko coś ugrać, ale nieustępliwość to główny atut czarnolesian. Jedna z najbardziej wyrównanych kadr w SLP, de facto FCC może wystawić dwie równorzędne jedenastki, ale system na to nie pozwala. Żelazna defensywa, groźna druga linia, tylko napad niedomaga…

 FKK Rantiochskie Krasnoludy
Wicemistrzowie SLP to etatowy kandydat do tytułu. Jeśli jednak dalej będą przegrywać z beniaminkami, daleko nie zajdą. Mocni niemal w każdym elemencie, ale tylko Karakachanow wie, po co im sześciu napastników. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że defensywa w połowie sezonu się posypie, a bez niej nawet armia graczy ofensywnych nic nie ugra. Dlatego według mnie, ten sezon będzie totalna klapą. Albo trener zrobi roszady w składzie.

 KS Wandea
Kolejni, po SKSie wielcy przegrani. Mirth nie ma czasu na treningi z zespołem, a następcy nie ma. Sezon bez trenera pozostawił trudno gojące się rany na dotychczas tryskającej zdrowiem wandejskiej jedenastce. Gracze wybitni grają z beztalenciami. Defensywa kompletnie rozbita, ostrze ataku już stępione, do tego wszyscy zupełnie bez formy. Z trenerem zawojowaliby ligę. Bez niego może skończyć się klęską. Jeśli ominą ich kartki i kontuzje, utrzymają się bez problemu, ale absencje są wpisane w ligowe realia.

 SKS Podleszcz
Skarbnikow odpoczywa od Sarmacji i to odbija się na jego zespole. Przyrost tkanki tłuszczowej graczy sprawia, że forma oscyluje w granicach zera. Kadra typowa dla zaniedbanego zespołu. Kilku klasowych graczy, reszta przeciętniaki. Wbrew pozorom umiejętności mają i jeśli Skarbniq odda swój zespół w dobre ręce, mogą być groźni. Jeśli tego nie zrobi, mogą już szykować się na mecze z KS Margon czy GSB Grodzisk.

 Graybox Winnica
W poszukiwaniu rezultatów Teutończycy zawitali do Wandystanu. Browarczyk chyba na przekór sobie obiecuje wszystkim utrzymanie, ale jego zespołowi pomogą już tylko wakacje na zapleczu Ekstraklasy. Trzon kadry stanowią emeryci, choć jest kilku graczy, jak choćby Szymkowiak, którzy spadać z ligi nie zamierzają. Ale to tylko przedłuży agonię.

 

 Mateusz Bartkowiak stwierdził niedawno, że warto zauważyć, że SLP składa się z dwóch klas rozgrywek. Ze zdziwieniem stwierdziłem, iż tak jest faktycznie. Chcąc, nie chcąc skrobnę też coś o drugoligowcach (a raczej pierwszo, jak każe oficjalna nazwa).

 KP Młot Sigmara
O włos od awansu w poprzednim sezonie, teraz wreszcie powinno im się udać. Bez pomocników będzie co prawda ciężko, ale ta dywizja nie jest zbyt wymagająca. Mocny napad i stabilna defensywa powinny wystarczyć. Powinny.

 KS Renifery Sola
Powinni już grać w Ekstraklasie, ale się nie udało. Jeśli pech odbierze im awans i w tym sezonie, na miejscu Bartkowiaka rozwiązałbym drużynę. Z fatum się nie walczy. Jeśli znajdą solidnego bramkarza, i w klasę wyżej lidze sobie poradzą. Ale po co dziewięciu obrońców?

 Zielnyborskie Łosie
Drużyna po przejściach, ale zmiana nazwy przyniosła też zmiany kadrowe. Ciężko będzie coś ugrać, bo choć jest lepiej niż było, nadal dominują gracze przeciętni. Na awans to za mało.

 FC Orły Almery
Czyli dawny ZFP Szponara po liftingu. Kilku błyskotliwych graczy, niespodzianka możliwa. Tylko atak zbyt mizerny.

 Orły Grodzisk
A to zupełni nowa drużyna na futbolowej mapie Sarmacji. Całkiem solidnie w pomocy i ataku, ale z taką obroną nawet tutaj mogą być problemy. Może w następnym sezonie.

 GSB KKS Grodzisk
Jeszcze dwa sezony temu drużyna środka tabeli ekstraklasy. Teraz mają wszelkie predyspozycje, aby na stałe zadomowić się na jej zapleczu. Nie wiem, skąd znaleźli 19latka z siedmioma punktami skilla, ale nie pomoże on Grodziszczanom.

 Brodacze Grodzisk AC
Kolejny nowy klub i to z potencjałem. Kadra solidna, jeśli Slipyj się postara, awansują z trzeciego miejsca. Przy jego doświadczeniu byłaby to jednak niespodzianka.

 KS Margon
Skład obiecujący, ale bez trenera będą tylko chłopcem do bicia. Pewnikiem jest, że spotkamy ich tu i w następnym sezonie.

 

 

To byłoby na tyle moich wywodów, głos oddaję innym trenerom, których pytałem kto wygra, kto spadnie, kto awansuje, a kto sprawi nam niespodziankę:

Timios Kiechajas: SLP wygrają albo Słoniki albo RVT. Dlaczego? Bo nie ma innej opcji. Na pewno nie wygra Sailor Fer, gdyż oni zamiast strzelać gole oddają. Kto spadnie? Wandea, gdyż stanęła w rozwoju. Kto awansuje? Renifery. Ten wielki pech, który był ich udziałem sęe już miejmy nadzieję nie powtórzy.

Abraxas: SLP wygra RVT lub Sloniki. Maja najlepszych trenerów i wtyki w Zarządzie. Spadają: KS Wandea, Graybox Winnica i SKS SR. Awansują: Renifery Sola, Zielnyborskie Losie i KP Młot Sigmara. W tym sezonie nie czarnego konia. Jak widać, wszystko dało się łatwo przewidzieć. Żadnego zaskoczenia.

Jarosław Sadowski: SLP wygra albo FKK, albo SKS SR. Zaskoczyć mogą nas tez Słoniki, ale maja moim zdaniem jeszcze zbyt słaby skład (podobnie jak ja, ale ja buduję przyszłościowo, co szczególnie widać w obronie :D – dwóch najlepszych stoperów i bramkarz). Sailor dostanie po dupie, bo będą z nim grać na remis, przez co urwą mu sporo punktów. Z ligi spadną: KS Wandea, Graybox i SKS Podleszcze. Wszystkie drużyny są silne, ale niespodziankę sprawię wam ja. :D Mam już małą sumkę na boku. ;-)

Leszek Karakachanow: O ekstraklasę będą walczyły Renifery, Sigmar i Brodacze. Czarne konie są nieprzewidywalne. Mistrzostwo: Słoniki, FCC albo FKK. Puchar: Ten, kto pociśnie, np. MKS.

Mateusz Suszek: Według mnie ligę wygra w tym sezonie FKK, Słoniki albo mój MKS; spadną Graybox, Wandea i Podleszcze. A do I ligi awansują Młot Sigmara, Renifery i Brodacze Grodzisk.

 

Na sam koniec udałem się do wróżki, członkini Zgromadzenia Sióstr i Braci Dnia Ostatecznego z Fer, Marietty Barbescu. Oto, co w swej szklanej kuli zobaczyła:

Ekstraklasa:
RVT Hrabia Ruhnhoff
FKK Rantiochskie Krasnoludy
FC Czarnolas
YK Słoniki Sodomia
SKS Srebrny Róg
MKS Sailor Fer
KS Wandea
Graybox Winnica

SKS Podleszcz 

I Liga
KP Młot Sigmara
FC Orły Almery
KS MArgon
Brodacze Grodzisk AC
Orły Grodzisk
Renifery Sola
GSB KKS Grodzisk
Zielnyborskie Łosie

Kto ma rację? Okaże się pod koniec sierpnia.

Autor: Henryk Leszczyński

8 komentarzy do “Piłkarskie wróżby”

 1. Abraxas komentuje:

  Zielnyborskie Łosie to jeden z najmocniejszych zespołów SE 1. Bardzo równy skład – na piątkę + świetny atak. No i forma 18 – wyższa nawet od mojej… Ta drużyna powinna w cuglach awansować, a z niewielkim wysiłkiem – wygrać SE 1.

 2. jaro komentuje:

  Ja muszę się do tej wróżki przejść, bo mi ona cosik podpadła… SKS tak daleko od mistrza? I mistrzem RVT? No bez jaj… ;-)

 3. jaro komentuje:

  A co do rady Gońca – nie zastosuję się. No może po części… Błędów nie zamierzam powtarzać, ale krzyczeć nie przestanę. To dla mnie jest fajna zabawa. Denerwująca wszystko i wszystkich, ale zabawa. :)

 4. SUCHY komentuje:

  Uhh… MKS tak daleko? :P Coś mi wróżka podpadła :P

 5. Rybczak komentuje:

  Mi też podpadła:) Łosie są gotowe na awans a nie na obrone ostatniej pozycji:P

 6. Henryk Leszczyński komentuje:

  1) Zostawcie w spokoju Panią Wróżkę, bo was załatwi i będziecie przegrywać!

  2)Jaro: pewnie, bez ciebie nudno by było:)

 7. Marietta Barbescu komentuje:

  Drodzy Panowie, to nie są moje słowa, tylko napisałam to co zobaczyłam w szklanej kuli ;) Ja osobiście chciałabym by wszyscy zajeli pierwsze miejsce. Zapraszam również przy okazji na wróżbę runiczną, którą stawiam korespondencyjnie lub bezpośrednio na gg :) Wszystkie drużyny są dobre, a trenerzy wysokiej klasy fachowcami, jednak "piłka jest okrągła, a bramki są dwie" :) Pozdrawiam Isten veletek…

 8. Goniec Czarnoleski » Archiwum » SLP: Zmierzch bogów komentuje:

  [...] Pod koniec kwietnia, na początku tego sezonu ocenialiśmy szanse poszczególnych zespołów. Czy mieliśmy rację? Sprawdź to sam! [...]