SLP: Zmierzch bogów Leszczyński: “Daliśmy z siebie wszystko”
sierpnia 22

Witajcie fani kopanej!

Dziś reprezentanci Sarmacji ponieśli swoją druga w historii v-mundialu klęskę. Wynik 2-1 może nie byłby zaliczony do klęski gdyby nie fakt, że drugiego gola dla VRP zdobył… Sarmata i to w 93 minucie, kiedy to obaj trenerzy pakowali manatki i przeliczali pozycje w tabeli dodając sobie po jednym punkcie…
Ale do rzeczy. Kibice obejrzeli dość ciekawy pojedynek drużyn, którym zależało na punktach i się starali. Sarmaci pozostawili dłużej przy piłce i tylko doskonała obrona sprawiła, że udało się wypracować jedną akcję podbramkową, ale za to zakończoną bramką. Gdyby nie pech Sarmatów, to mecz zakończyłby się wynikiem 1-0 dla Księstwa Sarmacji… Najpierw VRP zdobyło w 21. minucie gola bezpośrednio z rzutu wolnego. Dopiero w 43 minucie udało się Sarmatom wyrównać wynik i uzyskać remis do szatni. Po przerwie piłkarze VRP rzucili się do ataku, ale Borgström się świetnie spisywał w bramce i żadna z akcji nie znalazła finału w siatce. Szansa się pojawiła w 59. minucie, kiedy bramkarzowi VRP odnowiła się kontuzja sprzed mundialu i musiał zejść z murawy, a zastapił go starzejący się już Patryk Witkowski. Ale Sarmaci nie byli w stanie się przebić przez obronę, aby zagrozić bramce przeciwnika. I aż do brzemiennej w skutkach pomyłki na boisku utrzymywał się remis. A w 93. minucie, Wiggo Walsted chcąc podać do własnego bramkarza strzelił zbyt mocno. Bramkarz zdezorientowany nawet nie zareagował i sędzia uznał gola dla VRP. Chwilę później rozległ się końcowy gwizdek sędziego. Sarmacji przegrali 2-1. Trudno się mówi. Żyje się dalej.
Przed nami z kolei jest ważniejszy mecz. A na pewno bardziej prestiżowy. Za trzy dni (25.08) odbędzie się mecz rewanżowy w półfinale pucharu v-mundialu, gdzie przeciwnikiem jest Wandystan. Przypomnę, że pierwsze spotkanie przegraliśmy 1-0, więc teraz musimy zdobyć co najmniej dwa gole więcej niż przeciwnicy. Czy Sarmaci będą w stanie zapomnieć o dwóch ostatnich porażkach i czy trener Vhris będzie w stanie poprowadzić swój zespół do zwycięstwa?